— Ako do Modry prišiel florbal?  —

Súkromné centrum voľného času vzniklo v septembri 2005. Do centra sa nakupovali rôzne športové potreby a medzi nimi boli aj florbalove hokejky (umelohmotne z dutou ruckou).Vtedy ešte v centre nikto netušil, aký šport sa s nimi hráva. Centrum navštevovalo veľmi veľa mladých ľudí a detí, ktorým sa pravdaže hokejky zapáčili a začalo sa postupne s nimi hrávať. Volali sme to hokej. Keďže hokejky boli najvyťaženejšou športovou pomôckou, vtedajšia riaditeľka Erika Tavalyova navrhla Michalovi Bencurikovi, ktorý vtedy v centre pracoval, aby začal tento šport trénovať.

V centre sa namiesto takzvaného hokeja začal hrávať florbal. Chlapci začali na internete pozerať rôzne zostrihy z florbalovych zápasov, a tak sa začal tento rýchly šport v Modre rozvíjať. Chlapci si nakúpili vlasté hokejky, začali sa učiť pravidla a organizovali si mini zápasy medzi sebou v centre....Tento šport onedlho chytil aj dievčatá, ktoré si vytvorili svoje družstvo (september 2007), ktoré trénovala rehoľná sestrička s.Edita (Centrum totiž funguje pri kláštore sestier uršulínok, ktoré toto centrum založili).

Postupne prišli aj prvé priateľské zápasy, neskôr turnaje (florbalove vysvedčenie 2008, Stupava cup a Topoľčany cup)...

Keďže sa chlapcom aj dievčatám málilo, prihlásili sme sa s chlapcami do regionálnej súťaže (BASZ) v sezóne 2008/2009 a dievčatá začali hrávať v roku 2008 2. ženskú ligu.

Nastal veľký problém: nakoľko sme trénovali v telocvični centra voľného času s rozmermi 7x15m. Súrne sme teda potrebovali nejakú väčšiu halu. Postupne nám centrum voľného času vybavilo telocvičňu v jednej z modranských základných škôl. Domáce ligové zápasy sme hrávali v modranskej mestskej športovej hale, ktorú nám mesto poskytlo iba na ligové zápasy nie však na trénovanie!

Partia nadšencov sa napokon rozhodla založiť vlastný klub - FBC Blueberries Modra. Jeho zakladateľmi boli páni Dušan Lisičan, Róbert Lenc a Michal Benčúrik a vznik sa datuje na jeseň 2010.